Gamyba

UAB „Rivona“ priklauso konservų, pieno, kulinarijos, konditerijos, mėsos perdirbimo ir gamybos padaliniai Alytuje, Kėdainiuose ir Šilalėje.

 

Alytaus konservų cechas

  Putinų g. 33, Alytus, LT - 62175 Lietuva

     El. paštas: aurimas.gargasas@rivona.lt

 

Alytaus konservų ceche gaminami padažai, vaisiniai džemai ir uogienės, daržovių sriubos, vaisių ir daržovių tyrės, dirbtinis medus, užkandos, garnyrai prie silkių, marinuojamos salotos, daržovės ir pievagrybiai, – iš viso apie 90 rūšių gaminių.

2012 metais konservų ceche įrengta nauja daržovių valymo suspaustais garais linija, o 2015 metais buvo sumontuota galinga daržovių pjaustymo mašina. 2013 metais ceche buvo pastatytas modernus, vokiškas virimo katilas, o 2016 metais – naujas vakuminis pilnai automatizuotas virimo katilas. Abu katilai atlieka skirtingas funkcijas ir leidžia stipriai pagreitinti gamybos procesą. 2017 metai buvo atliktas cecho patalpų remontas, įrengti nauji sandėliai, administracinės ir buitinės patalpos.


2020 metais konservų cechui pastatytas prekių sandelis su moderniais daugiaaukščiais stelažais bei automatiniais nuo žemės valdomais robotais-šatlais.

 

2022 metais Alytaus konservų ceche pradėjo veikti moderni daugiaaukščių stelažų bei automatinė nuo žemės valdomų robotų-šatlų sandeliavimo-apskaitos programa, leidžianti efektyviai išnaudoti sandeliavimo stelažų tūrį, ir pilnai automatizuotai surinkinėti užsakymus išvežimui.

 

2023 metais Alytaus konservų ceche pradėjo veikti autoklavų aušinimui skirto vandens vėsinimo sistema, todėl sumažėjo išlaidos už tiekiamą vandenį.

 

Konservų cechas 2023 metais pagamino iš viso apie 5 tūkst. tonų gaminių. Ceche dirba vidutiniškai 45 darbuotojai. 2023 metais Alytaus konservų cecho apyvarta siekė 5,3 mln. eurų be pridėtinės vertės mokesčio.

Alytaus pieninė

 

 Putinų g. 33, Alytus, LT - 62175 Lietuva

    El. paštas: alytaus.pienine@rivona.lt

 

Bendrovės „Rivona“ gamybos padalinys – Alytaus pieninė gamina jogurtus, graikiško stiliaus jogurtus, grietinę, pieną, kefyrą, raugintas pasukas, rūgpienį, kefyro gėrimą, raugintų pasukų gėrimą, išrūgų gėrimą, sviestą, varškę, varškės ir fermentinius sūrius, lydytą sūrelį, ledus. Iš viso gaminama virš 70 rūšių pieno gaminių.

2023 metais Alytaus pieninės apyvarta siekė 22,5 mln. eurų be PVM, ji pagamino 15,3 tūkst. tonų produkcijos. Pieninėje dirba vidutiniškai 80 darbuotojai.

 

2013 metais pradėjęs veikti naujas valgomųjų ledų cechas gamina 32 rūšis ledų. Per 2023 metus šis cechas pagamino 7,7 mln. porcijų ledų.

 

2018 metais pieninėje pradėjo veikti fermentinių sūrių cechas, gaminamas dviejų rūšių puskietis sūris. 2023 metais pagaminta 338 tonų fermentinio sūrio.

 

2021 metais Alytaus Pieninė pradėjo gaminti pieną be laktozės, išrūgų gėrimus ir jogurtus su mažesniu pridėtinio cukraus kiekiu. Pieninė didžiąją dalį savo produkcijos tiekia „Norfos“ prekybos sistemai.

 

2022 metais Alytaus Pieninė pradėjo gaminti produktus be laktozės - varškę, jogurtą ir grietinę.

 

2024 metais pieninėje bus diegiama ultrafiltracija, kuri padės pagerinti gaminamos varškės kokybę ir išeigą. Taip pat bus pastatytas naujas birios varškės fasavimo įrengimas, kuris leis greičiau ir kokybiškiau sufasuoti varškę.

 

Alytaus konservų cechas ir Alytaus pieninė savo produkciją tiekia ne tik Lietuvos, bet ir Airijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Graikijos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos, Čekijos, JAV, Nyderlandų karalystė rinkoms.

Kėdainių kulinarija

 

 Pramonės g. 15 Kėdainiai, LT - 57241 Lietuva

    El. paštas: kulinarija@rivona.lt

 

Kėdainių kulinarijos ir 56 Norfa parduotuvių cechuose gaminami daržovių, žuvies, mėsos ir miltiniai gaminiai: salotos, mišrainės, užkandžiai, miltiniai patiekalai – apytiksliai 170 rūšių gaminių.

Cechas taip pat tiekia rinkai žuvį. 2023 metais buvo pagaminta iš viso 4,65 tūkst. tonų kulinarijos gaminių, taip pat patiekta apie 1,7 tūkst. tonų žuvies.

 

Konditerijos ceche gaminami 39 rūšių saldieji gaminiai: 18 rūšių tortų, 19 – pyragų, 2 – šakočių. 2023 m. konditerijos cechas pagamino iš viso 345 tonas konditerijos gaminių.

 

Pagrindiniuose kulinarijos ir konditerijos cechuose Kėdainiuose dirba vidutiniškai 110 darbuotojų, o „Norfa“ prekybos centrų kulinarijos cechuose – dar apie 200 darbuotojų.

 

2018 metais prie kulinarijos cecho Kėdainiuose pradėjo veikti duonos kepykla, kuri 2023 metais gamino 16 pavadinimų duoną ir batonus, iš viso apie 1000 tonų produkcijos per metus. Į kepyklą buvo investuota 5 mln. eurų, joje veikia dvi pilnai automatizuotos gamybos linijos – batonui ir duonai, ir pusiau automatinė sumuštinių duonos kepimo linija.

 

Kulinarijos cechas yra įgyvendinęs Europos Sąjungos teisės aktų higienos reikalavimus gyvulinės kilmės maistui ir turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą realizuoti mėsos gaminius ir pusgaminius „Norfa“ parduotuvėse.

 

2010 metais UAB „Rivona“ buvo apdovanota Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštu „Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose 2010“ (Alytus).

Mėsos perdirbimo padalinys

 

 Sodininkų g. 3, Struikų k., Šilalės r., LT -  75110 Lietuva

    El. paštas: mesa.personalas@rivona.lt

 

    Už gyvulių supirkimą atsakingas Artūras Pupšys.

    El. paštas: arturas.pupsys@rivona.lt

    Tel.: +370 687 99403

 

Mėsos perdirbimo padalinys, priklausantis UAB „Rivona“ įmonių grupei yra įsikūręs Struikų km., Šilalės r. 

2016 metais UAB „Rivona“ įsigijo mėsos perdirbimo įmonę, kuri papildė bendrovės gamybinių padalinių eilę. Mėsos perdirbimo padalinyje per mėnesį vidutiniškai  paskerdžiama apie 18 500 kiaulių ir 240 galvijų, taip pat išpjaustoma apie 200 tonų žaliavos. Be to, mėsos gamybos cechas gamina virtą, marinuotą, vytintą, karštai ir šaltai rūkytą produkciją (dešreles, dešras, vyniotinius, kumpelius, lašinius), iš viso virš 90 rūšių gaminių. Per mėnesį pagaminama apie 480 tonų produkcijos.

 

2017 metais buvo atnaujintos pakavimo linijos, įsigyta nauja gaminių pjaustymo įrangą. Mėsos perdirbimo padalinyje dirba 120 darbuotojų. Pagaminta produkcija realizuojama išimtinai „Norfa“ prekybos sistemoje.

 

2018 metais buvo įsigytos naujos gamybos priemonės (kimštuvas, dešrelių kabinimo linija, šaldytos mėsos blokų smulkintuvas ir kt.), taip pat, buvo baigta diegti nauja gamybos ir apskaitos sistema.

 

2019 metais buvo įsigytas naujas kuteris ir paleista dešrų klipsavimo - kabinimo liniją, įsigyti virimo katilai, automatiškai pakraunantys/iškraunantys žaliavas.

 

2020 metais įdiegta inovatyvi žaliavų priėmimo apskaitos programa, pastatytos naujos  žaliavų priėmimo ir skerdenų atkrovimo rampos, įrengta automatizuota gamybos apyvartinės taros (rėmų, vežimėlių) plovykla.

 

2022 metais pradėjo veikti automatizuotos Sorgo rūkymo kameros, šalto rūkymo ir vytintų gaminių brandinimo ir džiovinimo kameros. Tais pačiais metais pradėjo veikti naujas paukštienos perdirbimo cechas, kuriame pagaminama apie 150 tonų marinuotų paukštienos gaminių per mėnesį. Be to, pradėjo darbą nauja automatizuota skerdykla, kurios našumas siekia iki 150 paskerstų kiaulių per valandą. Naujoje skerdykloje įrengtos naujos buitinės patalpos, pagerėjo darbuotojų darbo sąlygos. Tuo pat metu pastatytos 2 automatizuotos klimo kameros šaltai rūkytų ir vytintų dešrų gamybai ir viena džiovinimo/ brandinimo kamera, taip pat 2 pilnai automatizuotos terminio apdirbimo kameros su pilnu atšaldymu iki reikiamos temperatūros.

2023 metais įdiegta nauja dėžių plovimo linija su automatiniu dėžių padavimu ir iškrovimu. Didėjant gamybos apimtims, įsigytas naujas 500l talpos kuteris. Baigtas rekonstruoti galvijų skerdimo cechas. Tiek galvijų, tiek kiaulių skerdimo procesas sertifikuotas pagal FSSC 22000 standartą.

2024 metais planuojama įdiegti automatizuotą sušaldytos mėsos defrostavimo kamerą, automatizuotą karštai rūkytų kiaulienos gaminių paruošimo ir pusgaminių marinavimo liniją, taip pat automatizuotą vištienos gaminių marinavimo liniją, iš kurios produktas tiesiogiai pateks į dozavimo ir fasavimo liniją su automatiniu susvėrimu.